TJO Konsultatsioonid

Väike-Paala 1, 11415 Tallinn
Tel 665 9525
Faks 665 9521
info[at]tjo dot ee

Otsi:
EST ENG RUS

Login
Kasutajanimi:
Parool:
Unustasid parooli?
Registreeru

  Kasulik info

Erinevad toetused

Intervjuud

Nõuanded

Korduma kippuvad küsimused

Kasulikud tööriistad

Kasulikku lugemist

Standarditest

Artiklid

Enne 2002. a ilmunud artiklidFirmast

Konsultatsioon

Koolitus

Kasulik info

Uudised

Kaubandus-tööstuskoja liikmeintervjuu TJO Konsultatsioonidega, Siim Raie (15.09.2000)


Väärtusloome ahelad

Eelmises liikmeintervjuus puudutasime kergelt kvaliteedisüsteemide ning sertifitseerimise teemat. Seekord jagab oma visiooni kvaliteedi ja juhtimiskonsultatsioonifirma TJO Konsultatsioonid juht Tauno-Jussi Onoper.


Loe veel


Aastaga asutatakse kvaliteediauhind, T.--J. Onoper (12.07.1999, Äripäev)


Eesti rahvusliku kvaliteediauhinna projekt on oodanud juba mitu aastat. On säilinud lootus anda Eesti esimene rahvuslik kvaliteediauhind kätte aasta 2000 novembri lõpus.

Projektile on omapoolse heakskiidu andnud nii Euroopa kvaliteedisihtasutus EFQM (Euroopa kvaliteediauhinna väljaandja), Phare eksperdid kui ka Brüsseli ametnikud. 1998. aasta sügisel olid Eesti kvaliteediühing, suurettevõtete assotsiatsioon, kaubandus-tööstuskoda, tööandjate ja tööstuse keskliit ning majandusministeerium lähedal Eesti kvaliteediauhinna sihtasutuse moodustamisele. Tookord ei riskitud Vene majanduskriisi tõttu uut sihtasutust siiski asutada.


Loe veel


Äri täiuse poole aitab kvaliteedijuhtimine, T.--J. Onoper (01.12.1998, Äripäev)


ISO 9000-le vastava kvaliteedisüsteemi juurutamine ei välista samaaegselt ka TQMi (terviklik kvaliteedijuhtimine) rakendamist. ISO 9000 seeria standarditele vastav kvaliteedisüsteem tähistab esimest elementaarset taset, mille puhul võime rääkida töötavast kvaliteedisüsteemist. Ettevõttele väljastatud sertifikaat näitab, et tema kvaliteedisüsteemi on hinnanud sõltumatu osapool ja leidnud, et süsteem vastab ISO standardis esitatud nõuetele.


Loe veel


Olari Taali kolm tarka meest taskus, K. Malmberg (10.06.1998 Äripäev)


Eelmisel nädalal 45aastaseks saanud siseminister Olari Taal tunnistas jaanuaris ametisse asudes, et ta andis peaminister Mart Siimannile oma nõusoleku meeltesegaduse hetkel. Tänaseks on ministril kolm nõunikku, kes peavad aitama tal meeltesegadust vältida. Siseminister Olari Taali kolm nõunikku on suuremal või vähemal määral seotud ettevõtlusega. Urmas Sõõrumaa juhib suurimat turvafirmat ESS Grupp, Tauno Jussi Onoper töötab omanimelises konsultatsioonifirmas, Jüri Tikk tegeles aga varem Paldiski tuumaobjekti valvamisega.


Loe veel


Kvaliteet on tähtis ka Eesti ettevõtjatele, T.--J. Onoper (12.11.1996 Eesti Päevaleht)


Alates 1989. aastast tähistatakse iga aasta novembrikuu teisel neljapäeval ülemaailmset kvaliteedipäeva. Päeva esiletõstmisega tuletatakse kõigile meelde kvaliteedi tähtsat osa kogu ühiskonna arengus ja inimese heaolu kasvus. Edukamad firmad arenenud riikides on mõistnud kvaliteedi strateegilist tähendust ja täiendava konkurentsieelise saavutamise võimalust kvaliteedijuhtimise kaudu.


Loe veel


ISO 9000 kinnitab kanda, Tõnu Lilleorg (31.06, 1996, Äripäev)


Euroopas tunnustust leidnud ISO 9000 süsteemi kogu tootmist hindavat kvaliteedisertifikaati omavad alles üksikud Eesti ettevõtted. Samas pole Eestis kohalikke sertifitseerimisfirmasid, kes oleksid kompetentsed sertifikaate välja andma, kõik vajalikud teenused tuleb osta välismaalt.


Loe veel


Kuidas mõõta kvaliteeti? Eva Luts (Postimees, 1996)


1998. aastal tahavad koolitusfirma DM Koolitus, Eesti Kvaliteediühing ning Kaubandus- ja Tööstuskoda välja anda esimese Eesti kvaliteediauhinna. Idee autorid otsivad praegu partnereid ja nõuandjaid. Kvaliteediauhinna väljaandmisel on kaks eesmärki: teavitada tarbijaid hea kauba tootjaist ning soodustada firmade kontakte ja kogemuste vahetust. Auhinna mõtte algatajate arvates peaksid kvaliteedi üle otsustama erinevate elualade asjatundjad, kes kõigepealt kehtestaksid auhinna saamiseks vajalikud nõuded.


Loe veel